صفحه اصلي درباره مامایی اخبار مامایی درباره ما تماس با ما عضویت در جمعیت لینک شعب
صفحه اول
تماس با ما
RSS
جمعه ٠٢ فروردين ١٣٩٨  -  
 » 
منوی اصلی
تبلیغات
 

 
 
اخبار > دو واکسن جدید به برنامه ایمن سازی کشور اضافه می شود


  چاپ        ارسال به دوست

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت:

دو واکسن جدید به برنامه ایمن سازی کشور اضافه می شود

دکتر محمد مهدی گویا در گفتگو با خبرنگار وبدا با اعلام این خبر، ضمن تقدیر از اساتیدی که در انجام مطالعات دو واکسن "پنوموکوک" و "روتا ویروس" مشارکت داشتند، اظهار داشت: نتیجه مطالعات انجام شده نشان داد که این دو واکسن باید به برنامه ایمن سازی کشور اضافه شود.

وی تصریح کرد: مطالعات انجام شده نشان داد که 48 درصد از موارد اسهال های ویروسی در نوزادان کشور به علت اسهالی است که عامل آن "روتا ویروس" است و استفاده از این دو واکسن به صرفه است و موجب کاهش بستری و مرگ و میر نوزادان در بیمارستانها و مراکز درمانی کشور خواهد شد.

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت افزود: نتایج مطالعات انجام شده برای این دو واکسن در اختیار هیات دولت، سازمان برنامه و بودجه و مجلس قرار گرفت و خوشبختانه با تایید مقام معظم رهبری و اختصاص بودجه ویژه از محل صندوق ذخیره ارزی برای آن، واکسن های "پنوموکوک" و "روتا ویروس" به برنامه کشوری اضافه می شود.

دکتر گویا با اشاره به عوارض بیماری های "پنوموکوکی" و "روتاویروس"، نقش این دو واکسن در حفظ سلامتی نوزادان و مردم ایران را بسیار مهم و اساسی عنوان کرد.

وی در خصوص موارد استفاده از دو واکسن جدید، گفت: واکسن "روتاویروس" که برای اسهال کودکان است برای بزرگسالان مورد استفاده قرار نمی گیرد اما واکسن "پنوموکوک" در برخی از بزرگسالانی که دارای بیماری های خاصی هستند، استفاده می شود.


٠٩:٤٧ - يکشنبه ١٣ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٣٤١    /    تعداد نمایش : ٢٧٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: